Tartu nutilinnaosa kortermajade renoveerimine ja soojustamine saab stardi
Võta meiega ühendust

Tartu Linnavalitsuse otsustas anda Kalevi tn 10 korteriühistule korterelamu rekonstrueerimiseks renoveerimistoetust 168 504 eurot. Kalevi 10 on esimene kortermaja, millele Tartu linn nutika linnaosa projekti SmartEnCity raames renoveerimistöödeks toetuse eraldas.

Kortermaja-renoveerimine-soojustamine

Projekti koordinaatori abilinnapea Raimond Tamme sõnul on suurema osa sihtgrupi korterelamute puhul tänaseks projekteerimistööd lõpetatud, ehitusprojekti ekspertiis läbitud, ehitustööde finantseerimisplaan paigas ning kortermaja renoveerimise ehitaja välja valitud.

“Hea meel on tõdeda, et ligikaudu kaks aastat kestnud kortermajade rekonstrueerimistööde ettevalmistustega on lõpule jõutud ning ehitustööd saavad alata. Suure energiakuluga korterelamute rekonstrueerimine liginullenergiahooneteks on kahtlemata uudne ja julge lähenemine ning soovime selles osas olla teerajajaks ja parima praktika kujundajaks,” lisas Tamm.

SmartEnCity renoveerimisprojekt on ühendanud 22 pilootala kortermaja korteriühistut. Kortermajade rekonstrueerimiseks on SmartEnCity projektis ette nähtud 3 978 000 eurot. Kortermaja renoveerimine peab  olema lõppenud hiljemalt 30. juuniks 2019 kõikidel korteriühistutel.

Rahvusvahelise projekti SmartEnCity raames luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik korteriühistu linnaosa, kus nõukogudeaegsed kortermajad renoveeritakse liginullenergia hooneteks. Renoveeritavate kortermajade korteritesse luuakse nutikodulahendus, mis võimaldab jälgida ja reguleerida oma kodust energiatarbimist.

Nutikas linnaosas kasutatakse ka uuenduslikke lahendusi kaugküttes, tänavavalgustuses ja taastuvenergia kasutamises, samuti rajatakse elektriautode laadimispunktid. Projekti üks tegevusi on ka rattaringluse loomine Tartusse.

SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020. Projekt algas 2016. aasta veebruaris ning kestab kuni 2021. aasta juulini.

Allikas: Ehitusuudised.ee

 

Küsi hinnapakkumist juba täna!

Säästa küttekuludelt!
Kuni 45%!

Vaata ka:

Tehtud ehitustööd
Katusematerjal müük
Katuse remont, parandus ja hooldusteenused, katuseabi
Lamekatusetööd ja lamekatuse ehitus, soojustamine, remont, renoveerimine
Puistevilla paigaldus, pööningu soojustamine(tuulesuunajad, käiguteed)