Puistevilla paigaldus soojusta pööning puistevillaga
Toasoe haihtub külma pööningu kaudu? Soojusta puistevillaga! Klaasvilla ja kivivilla paigaldus
Kütad külmal ajal igal õhtul ahju kuumaks, aga hommikuks on tuba jälle ebameeldivalt jahe, ehkki aknad on vahetatud ja seinad soojustatud. Tuttav naabermajast räägib pealegi, et kütab vaid paar korda nädalas. Kuhu toasoe kaob?
Kui korter, kus toasoe püsida ei taha, on juhtumisi tühjalt seisva külma pööningu all, on üsna tõenäoline, et lae peal pole üldse soojustust või ei ole seda piisavalt nendib ehitusfirma Kpartner.ee projektijuht Ilja Šois ja soovitab selle töö ära teha – kütmisevaeva saab oluliselt vähem ja kuludki kahanevad. Puistevilla paigaldus on võimalik igal aastaajal tellida. Kasulik on tellida enne sügist kuna siis saab puistevilla tellimus kiiremini täidetud, mass puistevilla tellimused hakkavad kuskil septembrikuust ning kestavad kuni järgmise aasta maikuuni kõige kiiremad ajad kui tulevad miinuskraadid ja paljudel on siseviimistlustööd alguse saanud seega soovitame tellimus sisse anda enne sügist.
Pööningu soojustuseks sobib kõige paremini puistevilla paigaldus
Pööninguid soojustatakse Šoisi sõnul enamjaolt puistevillaga, millega on võimalik tihedalt täita kõik tühimikud ja vahed, pole tähtus, kas tegemist on eramaja, korteriühistu või ärihoonega. Eramuomanikud, kes töö ise ära teha tahavad, kasutavad rullvilla või villaplaate, mis mõistagi annab ka tulemuse, puistevilla kasuks räägib aga kvaliteedi kõrval ka väiksem ajakulu ja sageli odavam hind.
“Kui pööningu põrandal on vanast ajast liiv, võib selle umbes 50 mm paksuse kihina alles jätta – nii töötab see aurutõkkena, liiva tihedus on selleks piisav,” juhendab Šois. Kui sellist aurutõket pole, siis tuleb paigaldada aluskile. Kellel on plaan pööning välja ehitada, peab arvestama ka sellega, et oluliseks muutub vahelae ja pööningu lae/katuse sarikate kõrgus ning vahelae talade kandevõime.
“Puistevill pole soojustusmaterjalina ka siis välistatud, kui majaomanik tahab soojustustööd ise ära teha: on müüa käsitsi paigaldatavat puistevilla, millega saab täita kõik vahed ja tühimikud ” räägib Ilja Šois. “See sobib pööningu põrandale vahelaetalade vahele, samuti püstseinte talade ja sarikate vahele. Siiski on puistevillamasinaga puistevilla paigaldus töö kiirem – osa inimeste jaoks on aeg, mis ühele või teisele tööle kulub, kõige olulisem.”
Soojustuskihi paksus võib olla 200 – 600 mm – nii kuidas just ruum, omaniku soov ja rahakott lubab või ehitusprojekt ette näeb. Unustada ei tohi ka tuleohutust. “Tühjal pööningul tuleb rajada pööningu keskele ja kõigi vajalike teeninduskohtadeni – ventilatsiooniagregaadid, küttsesüsteemi õhutus ja muud sedasorti asjad – 60 cm laiused käiguteed,” kirjeldab projektijuht. “Kasuks tuleb ka kütte- ja ventilatsioonitorude isoleerimine. Tulekorstnate ümber tuleb paigaldada tulekindel kivivill, hea kui kahes kihis, aga nii, et vuugid ei kattuks. Kinnitada tuleks see võrgu abil – pole mõtet korstnasse auke puurida. Vaja on ka müürlatt üle vaadata, see vajadusel soojustada ja rajada tuulesuunajad sarikate vahele. Tähtis on, et puistevill saaks müürlati peale ja välisseina soojustusega kokku ning ülal tuulesuunaja, mis kaitseb puistevilla tuule eest ja hoiab seda paigal, oluline on jätta 2-5 cm õhkvahe aluskilega.
Katuse vahetus eri moel – Katusetööd
Katuse vahetus ajaks tuleb selgeks mõelda, kas seni tühjalt seisnud külm pööning jääb selliseks ka edaspidi või on millalgi plaanis pööningukorrusele eluruumid ehitada.
“Kui kavatsetakse pööning välja ehitada, on katust vahetades oluline paigaldada hingav difuusne aluskile, kui ei, sobib ka mittehingav aluskile,” selgitab Ilja Šois. “Sel juhul võib ka aluskileta aga siis tuleb nii katusekate kui ka läbiviigud igati tihendada, mitte ainult vihmavee, vaid ka lumetuisu vastu. Oleks väga halb, kui kui pööningul on soojustus ning see märgub ja deformeerub. Oluline on teada, et igal materjalil on oma veeimavus, mille tagajärjel võib tekkida hallitus.”
Kindlasti tuleks katusetööde käigus eemaldada pööningult üleliigne kola ja praht, hiljem on seda märksa keerukam teha.
Katuse ehitus – katust tuleks tõsta?
“Pööningule eluruume ehitades tuleks jälgida vahelae/pööningupõranda ja katuslae vahelist kõrgust pennide kohal – see võiks olla vähemalt 2,6 meetrit. Kui tekib vajadus katust tõsta siis tuleb kõigepealt uurida kas see on üldse kõnealuses piirkonnas lubatud,” räägib Ilja Šois. “Kui on, tuleb tellida projekteerimistööd. Meie ehitusfirma saab projekteerimistööde osas oma klientidele abiks olla – tellijale on see mugav lahendus. Ehitusfirmat valides tasub alati pöörata tähelepanu ka sellele, milliseid lisateenuseid ja ehitusteenuseid pakutakse.”
Allikas: Ehitusfirma https://kpartner.ee/
Õhtuleht
Küsi hinnapakkumist juba täna!
Säästa küttekuludelt!
Kuni 45%!
Vaata ka:
Tehtud ehitustööd
Katusematerjal müük
Katuse remont, parandus ja hooldusteenused, katuseabi
Lamekatusetööd ja lamekatuse ehitus, soojustamine, remont, renoveerimine
Puistevilla paigaldus, pööningu soojustamine(tuulesuunajad, käiguteed)