KredEx tehniline konsultant, korteriühistu, kortermaja, korterelamu, soojustamine, renoveerimine, renoveerimislaen, tartus, tallinnas
Võta meiega ühendust

KredEx juhib tähelepanu, et nõukogudeaegsete raudbetoonist kortermajade renoveerimine on vältimatu ning aitab küttekulusid olulisel määral vähendada, renoveerimislaenu tingimused sellisteks töödeks on hetkel korteriühistule soodsad.

Tüüpilise paneelmaja seina soojapidavus on tänapäeva nõuetest kuni viis korda väiksem, kirjutas KredEx. Meie korterelamutes on aasta keskmine soojustarve 200-220 kWh/m², analoogse kliimaga arenenud tööstusriikides aga kolmandiku võrra väiksem, seega tarbime ja maksame energia eest tunduvalt rohkem.

Olukorras, kus jätkub energiakandjate hinna tõus, tuleb pearõhk suunata elamute energiatarbe, tehnilise seisundi ja elanike elukeskkonna, sealhulgas ka hoonete sisekliima parandamisele.

KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on kallinev energiahind mitte ainult ajendanud, vaid ka sundinud elanikke kortermaju, korterelamuid soojustama, renoveerima.

Kortermaja renoveerimine, soojustamine on kokkuhoid nii isiklikus kui ka riiklikus mastaabis, samuti parandab see ruumide sisekliimat, ütles Mirja Adler.

Kortermaja renoveerimine tasub ette võtta komplekselt ning kindlasti on oluline korrastada ka kütte- ja ventilatsioonisüsteem.

Energiasääst ei tohi tulla halvema sisekliima arvelt, kuna see avaldab olulist mõju korteriühistu elanike tervisele, lisas ta.

Enamik kortermaju alustab suuremate remonditöödega kevadel, seega on sügis ja talv just õige aeg järgmise aasta korterelamu renoveerimistöö plaanide tegemiseks.

Kortermaja remonditöödega võimalikult suure energiasäästu saavutamiseks on mõistlik eelnevalt spetsialistide käest nõu küsida, mida ja millises järjekorras teha, samuti on täna Eestis parimad laenutingimused korterelamute rekonstrueerimiseks, selgitas Adler.

Allikas: KredEx, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium “Energiasääst renoveerimine, soojustamine korterelamus, KredEx tehniline konsultant”

Küsi hinnapakkumist juba täna!

Säästa küttekuludelt!
Kuni 45%!

 

Kortermaja, katuse, fassaadi soojustamine, renoveerimine, remont

Vaata ka:

Tehtud ehitustööd
Katusematerjal müük
Katuse remont, parandus ja hooldusteenused, katuseabi
Lamekatusetööd ja lamekatuse ehitus, soojustamine, remont, renoveerimine
Puistevilla paigaldus, pööningu soojustamine (tuulesuunajad, käiguteed)