KredEx, korteriühistu, rekonstrueerimistoetus, kortermaja renoveerimise, soojustamise, taotlus, renoveerimislaen, toetus, tartus
Võta meiega ühendust

 

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul avab KredEx korterelamute rekonstrueerimise toetuste taotlusvooru 1. aprillil 2015.
27.03.2014

“Ennekõike oleme KredExi taotlusvooru avanemisel keskendunud korterelamu taotlejate nõustamisele ja konsulteerimisele,” selgitas Reinsalu. Käesoleva aasta jooksul on KredEx planeerinud 102 mln eurost toetusi eraldada kortermajade renoveerimiseks 20 mln EUR ulatuses. “See tähendab, et renoveerimisraha jätkub 150-200 korteriühistule. Samas tuleb kõigile turuosalistele anda aega määruse tingimustega tutvumiseks ja parimate ehitustehniliste lahenduste leidmiseks, seega algus võib olla ka pisut vaiksem, lisaks on 25% ja 40% renoveerimistoetuse juures vaja leida ka kredexi tehniline konsultant. Meie poolt jaanuaris ja veebruaris korraldatud infoseminaride põhjal saab väita, et 100 korterelamut on kindlasti planeerinud soojustamist ette võtta ning renoveerimistaotluse esitada,” prognoosis Reinsalu.

Vastavalt renoveerimis toetusprojekti elluviimiseks kehtestatud määrusele on korterelamute rekonstrueerimistoetuse saamiseks vaja korteriühistul sõlmida leping KredExi tehnilise konsultandiga. Tehniliste konsultantide ülesanne ei ole ainult renoveerimise ehitusalast nõu anda, vaid olla korteriühistule abiks kogu renoveerimis, ehitus protsessis, sealhulgas läbirääkimistes kõikide ehitamis, projekteerimis jms osapooltega. “KredExi tehnilisi konsultante on hetkel koolitatud 60, kuid koolitused veel jätkuvad. Esimesed koolitused olid tellitud riigi poolt, edaspidi saavad koolitusi korraldada kõik, kelle õppekava kinnitab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium,” selgitas Reinsalu.

Korteriühistutele mõeldud rekonstrueerimistoetusi on struktuurivahenditest planeeritud 102 mln eurot. Toetusi jagatakse korterelamute soojakindlamaks muutmiseks-soojustamiseks ning energiatõhususe suurendamiseks. Küsimusele, kui kauaks jätkub 102 mln toetusest, vastas Reinsalu optimistlikult, et tema hinnangul vahendeid jätkub: “Renoveerimistoetus on hetkel planeeritud ajavahemikuks 2015-2020 ning hinnanguliselt peaks kortermaja renoveerimis vahendeid jätkuma ka lõpuaastatesse.” 102 miljonist saab rekonstrueerimistoetust ligikaudu 1000 korterelamu korteriühistut.

Allikas: www.kinnisvarauudised.ee

Küsi hinnapakkumist juba täna!

Säästa küttekuludelt!
Kuni 45%!

 

Kortermaja, katuse, fassaadi soojustamine, renoveerimine, remont

Vaata ka:

Tehtud ehitustööd
Katusematerjal müük
Katuse remont, parandus ja hooldusteenused, katuseabi
Lamekatusetööd ja lamekatuse ehitus, soojustamine, remont, renoveerimine
Puistevilla paigaldus, pööningu soojustamine (tuulesuunajad, käiguteed)