Korterelamu renoveerimine: Kredex avas uue kortermaja 2020 aasta rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru • Katusetööd, katuse paigaldamine, katuse paigaldus, lamekatuse soojustamine, katuse remont, üldehitustööd tartus
Võta meiega ühendust

20. juulist avanes taotlemiseks Kredexi erakorraline korterelamute rekonstrueerimistoetus, renoveerimistoetus, millega ühistud ja omavalitsused saavad kortermajad terviklikul rekonstrueerimisel toetust olenevalt piirkonnast 30-50 protsenti korrusmaja renoveerimistööde maksumusest.

Kortermaja-korterelamu-renoveerimine-soojustamineToetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused ja kortermaja korteriühistud üle Eesti nende korterelamute korrastamiseks, mis on valminud enne 2000. aastat.

Toetust saab Tallinnas  ja Tartus küsida 30 protsenti ning nendega külgnevates piirkondades ja teistes linnades, kus kinnisvara turuväärtus on kõrgem kui 500 eurot ruutrmeetrile, on toetusmäär 40 protsenti. Ülejäänud Eestis saab toetust 50 protsenti kuludest.

KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on erakorralise taotlusvooru maht suure huvi tõttu varasemast kordi suurem.

“Huvi korterelamu tervikliku rekonstrueerimise vastu on viimase viies aastaga oluliselt kasvanud, mistõttu on seekord renoveerimis taotlusvooru maht eelmise vooruga võrreldes enam kui kaks korda suurem. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt rahaliste vahendite lõppemiseni,” märkis Reinsalu.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul soodustab erakorraline rekonstrueerimistoetus korterelamutes elamistingimuste parandamist ning leevendab ühtlasi eriolukorra järelmõjusid ehitussektoris. «Loodetavasti saab selle renoveerimis taotlusvooru vastu olema suur huvi, et aina rohkem Eesti korterelamuid saaksid energiasäästlikuks renoveeritud, väheneksid majade küttekulud ning paraneksid kortermaja sisekliima ja ohutus,»lausus Aas. «Lisaks anname selle erakorralise kriisimeetmega riigi ja korteriühistute poolt ühise panuse, et aidata ehitussektoril üle saada eriolukorraga kaasnenud jahtumisest.»

Kogu renoveerimise taotlusvooru maht on 71 miljonit eurot. Renoveerimistoetuse maksimaalne summa taotleja kohta elamu täielikul rekonstrueerimisel on miljon eurot.

Eelmise korterelamute rekonstrueerimistoetuse 28,5 miljoni euro suurune taotlusvoor lõppes 13. juulil ning sellele esitati 191 taotlust kogusummas 61,7 miljonit eurot. Kokku on korterelamud investeerinud renoveerimisse KredExi rekonstrueerimistoetuse abil alates 2015. aastast 305 miljonit eurot.

Allikas: https://kredex.ee/

 

 

Küsi hinnapakkumist juba täna!

Säästa küttekuludelt!
Kuni 45%!

 
Vaata ka:
Tehtud ehitustööd
Katusematerjal müük
Katuse remont, parandus ja hooldusteenused, katuseabi
Lamekatusetööd ja lamekatuse ehitus, soojustamine, remont, renoveerimine
Puistevilla paigaldus, pööningu soojustamine(tuulesuunajad, käiguteed)