Riik toetab kortermajade renoveerimist ja energiatõhusaks muutmist - Korteriühistu kortermaja soojustamine ning renoveerimine, KredEx renoveerimistoetus ja panga renoveerimislaenu tingimused alates 2019
Võta meiega ühendust

Riik koostöös kredexiga aitab korteriühistutel katta kortermaja renoveerimiseks ja soojustamiseks vajalikke kulutusi.

Kortermaja-renoveerimine-korteriuhistu-soojustamine-kredex

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist saatis kooskõlastusringile kortermaja renoveerimistoetuse määruse eelnõu, mille järgi on korteriühistutel taas võimalik saada korterelamu renoveerimiseks ja soojusenergia kulude vähendamiseks riiklikku tuge.

«Soovime jätkata korteriühistu rekonstrueerimist energiatõhusaks muutmist ja seeläbi elamufondi kaasajastamist. Selleks on 2019. aastal ette nähtud 17,5 miljonit eurot, millest saame toetada ligi 50 kortermaja renoveerimist,» märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Kortermaja soojustamine: Renoveerimistoetuste määrad ja KredExi tingimused

Enne 1993. aastat kasutusse võetud kortermaja terviklikku renoveerimist toetatakse Tallinnas ja Tartu linnas 30 protsendi ulatuses. Tallinna ja Tartu linnaga külgnevates valdades, kus kinnisvara turuväärtus on taotluse esitamisele eelneva aasta andmetel kõrgem kui 500 eurot ruutmeetri kohta, on korteriühistu renoveerimine toetatud  40 protsendise määraga. Siia hulka kuuluvad Elva linna, Haapsalu linna, Keila linna, Kohila alevi, Kuressaare linna, Maardu linna, Otepää linna, Paikuse alevi, Pärnu linna, Rakvere linna, Rapla linna, Sauga aleviku, Uuemõisa aleviku ning Viljandi linna korterelamud, korteriühistud ja kortermajad. Teistes asustusüksustes paiknevate korterelamute rekonstrueerimine saab toetuse aga 50 protsendi ulatuses.

 

KredEx ja Eesti riik toetab kortermajade renoveerimisel ja soojustamisel eelisjärjekorras maapiirkondi

«Sellise loogikaga tagatakse paremini toetuse regionaalne jagunemine korteriühistute vahel üle Eesti ning hoogustub kortermajade rekonstrueerimine lisaks suurematele asulatele ka maapiirkondades,» selgitas minister Tammist.
Lisaks korterelamute täielikule renoveerimisele ehk kompleks tervik korteriühistu renoveerimine, võimaldab toetus ka väiksemaid renoveerimistöid. Korterelamu väiksemamahulisel rekonstrueerimisel, mille puhul ei nõuta soojustagastusega ventilatsiooni paigaldamist, on toetusraha 10 protsenti madalam ning seda toetust ei eraldata Tallinnas ja Tartu linnas asuvate korterelamute rekonstrueerimisel.
Riigi ettevõtlusminister Rene Tammist ütleb, et praegu käib renoveerimis meetme ettevalmistamine ja lähiajal loodetakse see avada, kusjuures riigipoolne toetusosa on varasemast 40-protsendilisest kõrgem, kirjutab ERR.
Eelmise toetusvooruga renoveeriti 400 kortermaja, tänavu on kavas ette võtta umbes 80 kortermaja, kuid Kredexi juhataja Lehar Küti sõnul tuleb silmas pidada ka seda, et toetus jätkub tõenäoliselt järgnevatelgi aastatel.
Korrastamist ehk renoveerimist vajab Eestis hinnanguliselt umbes 15 000 korterelamut, renoveeritud on aga vaid umbkaudu tuhat korteriühistut.
Valitsus eraldas aastateks 2015 kuni 2020 korterelamute rekonstrueerimise toetuseks 102 miljonit eurot, kuid juba 2017. aastal peatati KredExi taotluste vastuvõtt, sest kõik vahendid olid taotlustega kaetud.

 

Korteriühistu kortermaja renoveerimine ja soojustamine: Mõned olulised numbrid

Eestis on 706 000 eluruumi, neist 70% korterid
Ca 98 % eluruumidest eraomandis
Alates 2001. aastast on ehitatud 10% olemasolevatest eluruumidest
Aastas ehitatakse keskmiselt 2000-3000 korterit, peamiselt Tallinna ja Tartu piirkonnas
Praeguseks on tänu renoveerimise toetusele rekonstrueeritud kokku ca 5% korteriühistutest
Kortermaja soojustamise vajadus on 2% ja uute korterite vajadus 1%  eluruumide mahust aastas

Küsi hinnapakkumist juba täna!

Säästa küttekuludelt!
Kuni 45%!

Allikas: Ehitusuudised.ee
Allikas: Kredex.ee

Vaata ka:
Tehtud ehitustööd
Katusematerjal müük
Katuse remont, parandus ja hooldusteenused, katuseabi
Lamekatusetööd ja lamekatuse ehitus, soojustamine, remont, renoveerimine
Puistevilla paigaldus, pööningu soojustamine(tuulesuunajad, käiguteed)